Творимо Музей Голодомору разом
на засадах державно-приватного партнерства
У 2016 році Україна повернулася до будівництва другої черги меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору – власне Музею Голодомору.

2008 року було споруджено й відкрито Залу пам'яті та впорядковано паркову зону. Вони стали першою чергою комплексу, проте з політичних причин і на догоду «кремлівській політиці» на 8 років розвиток Проєкту було відтерміновано.

Лише після Революції Гідності запит українського суспільства було почуто владою. На звернення Світового Конгресу Українців і Громадського комітету з вшанування пам'яті жертв Голодомору – геноциду 1932-1933 рр. до Президента України та Уряду в 2016 році розпочався процес створення Музею Голодомору.

На засіданні Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів до 85-тих роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні, 15 січня 2018 року, було прийнято рішення «опрацювати питання щодо визначення механізму залучення для реалізації проекту позабюджетних коштів, благодійної допомоги, у тому числі від іноземних донорів». Тоді ж було узгоджено головні підходи до реалізації проекту за принципом державно-приватного партнерства, а саме:
 • Кабінет Міністрів України фінансує та відповідає за спорудження будівлі музею;
 • Фонд Музею Голодомору відповідає за фінансування створення основної експозиції музею – за рахунок залучених благодійних недержавних коштів.
  Микола Онищенко (1925-2021)
  свідок Голодомору, член Наглядової ради Фонду Музею Голодомору
  (2018-2021)
  "Наша українська нація була покалічена Голодомором. Ті, хто пройшов через біду, катування, втрати в родині, змінилися назавжди. Тому Музей і вся робота навколо нього має бути націлена на відновлення нашої нації. В цьому будівництві повинна взяти участь вся Україна"
  Микола Онищенко (1925-2021)
  свідок Голодомору, член Наглядової ради Фонду Музею Голодомору
  (2018-2021)
  "Наша українська нація була покалічена Голодомором. Ті, хто пройшов через біду, катування, втрати в родині, змінилися назавжди. Тому Музей і вся робота навколо нього має бути націлена на відновлення нашої нації. В цьому будівництві повинна взяти участь вся Україна"
  Фонд Музею Голодомору
  За ініціативи Громадського комітету з вшанування пам'яті жертв Голодомору – геноциду 1932-1933 рр., Світового Конгресу Українців та Всеукраїнського правозахисного товариства «Меморіал» імені Василя Стуса 24 липня 2018 року було засновано Міжнародний благодійний фонд розвитку Меморіалу жертв Голодомору
  (з березня 2021 р. – Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору).

  Громадянське суспільство через Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору відповідає за фінансування створення основної експозиції Музею Голодомору. Експозиція майбутнього музею відкриватиме кожному правду про один із найбільших злочинів в історії людства – Голодомор-геноцид – сплановане вбивство мільйонів українців. І водночас цей комплекс засвідчить силу, солідарність, гідність українців та багаторічну боротьбу за життя в суверенній успішній українській державі.

  Уперше в історії музейної справи незалежної України до роботи над експозицією залучені найкращі українські музейники, міжнародні експерти і дизайнерський консорціум у складі провідних світових компаній.

  За три роки роботи Фонду Музею Голодомору вдалося заручитися підтримкою суспільства у справі реалізації проєкту Творення основної експозиції Музею Голодомору.

  У 2018 році Фонд Музею Голодомору розпочав фандрейзигову кампанію
  "Дорога до правди", яка надає можливість кожному долучитися до Творення основної експозиції Музею Голодомору через чотири благодійницькі пакети.

  Благодійницькі пакети
  фандрейзингової кампанії
  "Дорога до правди"
  Фонду Музею Голодомору
  Приятелі
  Благодійники, які зроблять приватні чи корпоративні внески – від 27 тис. до 675 тис. грн. – будуть пошановані в Просторі Подяки – на зовнішній стіні Кінозали, що є одним із головних публічних просторів Музею Голодомору, призначеному для проведення іміджевих заходів інституції, кінопоказів, лекторіїв, пресконференцій, презентацій тощо.
  27.000
  мінімальний внесок
  Друзі
  Благодійники, які зроблять приватні чи корпоративні внески – від 675 тис. до 6 млн. 750 тис. грн. – будуть пошановані у Просторі Подяки Увідної зали як
  "Друзі" Музею.
  675.000
  мінімальний внесок
  партнери
  Благодійники, які зроблять приватні чи корпоративні внески – від 6 млн. 750 тис. до
  27 млн. грн. – будуть пошановані у Просторі Подяки Увідної зали як "Партнери" Музею.
  6.750.000
  мінімальний внесок
  Співтворці
  Благодійники, які зроблять приватні чи корпоративні внески – від 27 млн. до
  270 млн. грн.
  – будуть пошановані іменними табличками у відповідній залі (яка створюється на кошти благодійника), а також у Просторі Подяки Увідної зали як "Співтворці" Музею.
  27.000.000
  мінімальний внесок
  Оформлення внеску
  Форма для уможливлення подальшого контакту з вами
  Ваше ПІБ
  Ваш Email
  Контактний телефон
  Внесок
  Внесок від...
  Благодійницький пакет
  Благодійники: чому ми у Проєкті
  Цінності нашої компанії, що впродовж десятиліть відповідальна за підвищення якості життя українців, абсолютно суголосні й цінностям проєкту Творення Музею Голодомору. Адже уроки минулого і культура пам'яті - фундамент для нашого майбутнього. Ми переконані, що неможливо досягати успіху без взаємопідтримки і співучасті кожного у розбудові екосистеми гуманітарного простору української держави.
  Філя Жебровська
  Голова Наглядової ради компанії "ФАРМАК",
  член Наглядової ради Фонду Музею Голодомору
  За нашою спиною складна історія і тягар минулого. Ще 30 років тому про велику кількість сторінок української історії ми не могли вільно говорити. Багато з них не були глибоко досліджені. Сьогодні мені приємно, що ми докладаємо багато зусиль, щоб історична правда була встановлена і належним чином вшанована. Музей Голодомору сьогодні є проєктом, що об'єднує всю Україну. Схід і Захід, Південь і Північ. Наша компанія завжди підтримувала різні ініціативи, які вшановують українську історію та культуру.
  Тарас Кицмей
  Співзасновник і член Ради директорів компанії SoftServe
  Наш благодійний фонд впродовж багатьох років підтримує важливі соціальні та культурні проекти в Україні. Звісно, зважаючи на нашу громадянську позицію, ми не могли оминути створення першого у світі Музею Голодомору, адже ми переконані, що довкола нього мають об'єднуватися лідери бізнесу, громадянського суспільства, всі ті, хто пов'язує з Україною своє майбутнє.
  Ростислав Кісіль
  Президент міжнародної поштово-логістичної компанії Meest
  Мистецькі вечори для благодійників
  2021 року з ініціативи Фонду Музею Голодомору
  в обласних центрах України розпочинається серія мистецьких вечорів для благодійників проєкту Творення основної експозиції Музею Голодомору.
  Львівщина стала першою областю, яка підтримала ідею Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору щодо проведення мистецьких вечорів, які об'єднають благодійників музейного комплексу.
  18 грудня 2021 року у Львівській національній опері відбудеться
  Перший благодійний вечір для створення основної експозиції Музею Голодомору
  «Що загинуло – Воскресне»

  Інформаційні партнери
  Контакти
  З питань благодійних внесків і запрошень:
  Юлія Новобранець
  +380937052469
  y.novobranets@fdhvm.org

  З питань інформаційної співпраці:
  Юлія Гаврилюк
  +380976291991
  j.havryliuk@fdhvm.org